23 całkowicie darmowe atrakcje w Toronto.

Osobiście nie lubię wydawać pieniędzy gdzieś gdzie nie jest to konieczne. Dlatego gdy podróżuję to zazwyczaj z niskim budżetem. Wyszukiwanie darmowych atrakcji w danym miejscu zawsze sprawia mi największą frajdę w trakcie planowania.

Toronto jest jednym z droższych miejsc do życia, ale również i zwiedzania. Dlatego zebrałam dla Was listę atrakcji w Toronto, które są całkowicie darmowe lub oferują darmowy wstęp w wybrane dni/godziny.


 1. Art Gallery of Ontario.

Cena regularna: 25CAD.

Za darmo: Osoby do 25 roku życia nie płacą za wstęp, wystarczy okazać ważny dokument tożsamości. Dla całej reszty, która już przekroczyła ten próg wiekowy: w środy od godziny 18 do 21 wstęp jest całkowicie za darmo dla wszystkich bez względu na wiek. Oczywiście, liczba odwiedzających jest ograniczona.

 1. Toronto Railway Museum.

Cena regularna: od 5 do 10CAD.

Opcja darmowa: Sporo eksponatów znajduje się jednak na zewnątrz, a spacer pomiędzy nimi jest kompletnie darmowy.

 1. The Museum of Contemporary Canadian Art.

Cena regularna: 10 CAD

Opcja darmowa: Pierwsze piętro muzeum jest dostępne dla wszystkich zwiedzających za darmo bez ograniczeń. Jeśli jednak chcielibyście zobaczyć całe muzeum, to w piątki po godzinie 17 wszystkie wystawy są darmowe.

 1. Aga Khan Muzeum.

Cena regularna: 8CAD- 20CAD.

Opcja darmowa: To największe w Ameryce Północnej muzeum poświęcone sztuce Islamskiej, w środy pomiędzy 16 a 20 nie pobiera opłat za wstęp. 

 1. Black Creek Pioneer Village.

Cena  regularna: 15 CAD.

Za darmo: We wtorki po godzinie 14 możecie spacerować po wiosce żywcem wyjętej z lat 60 XIX wieku całkowicie za darmo.

 1. Power Plant Contemporary Art Gallery.

Galeria sztuki współczesnej jest darmowa dla absolutnie wszystkich odwiedzających. Czasami bywa zamknięta w trakcie instalacji nowej wystawy, dlatego przed wizytą warto odwiedzić ich stronę internetową.

 1. Ryerson Image Centre.

Ta instytucja działająca przy Uniwersytecie Ryerson w Toronto zajmuje się wyszukiwaniem fotografii, nauczaniem oraz wystawami. Wstęp na wystawy jest oczywiście darmowy.

 1. Darmowy koncert w The Canadian Opera Company.

Od września do maja każdego roku, The Canadian Opera Company oferuje darmowe koncerty dla słuchaczy na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

 1. Ontario Legislative Building.

Budynek Parlamentu prowincji Ontario jest otwarty dla zwiedzających, którzy mają do wyboru kilka darmowych opcji zwiedzania wraz z przewodnikiem.

 1. St. George kampus University of Toronto.

Warto przespacerować się po kampusie największego Uniwersytetu w Kanadzie. Wstęp nie kosztuje nic, a dla zainteresowanych organizowane jest nawet darmowe oprowadzanie z przewodnikiem.

 1. Old City Hall.

Warto zajrzeć do środka tego wielkiego i zdecydowanie odstającego od innych budynku, który znajduje się w samym centrum miasta. Kiedyś funkcjonował jako Urząd Miasta, dziś znajduje się w nim sąd. Budynek jest otwarty dla zwiedzających, bez opłaty. Oczywiście ze względu na to, że jest to budynek sądu, każdy odwiedzający musi przejść kontrolę bezpieczeństwa tuż przy wejściu.

 1. Amsterdam Brewery.

Obowiązkowy punkt zwiedzania dla miłośników piwa, ale i nie tylko. Browarnia holenderskiego piwa Amsterdam oferuje darmowe oprowadzanie po browarni oraz testowanie piwa.

 1. Redpath Sugar Museum.

Muzeum fabryki cukru jest dostępne dla odwiedzających za darmo od poniedziałku do piątku. Na stronie jednak rekomendują by skontaktować się telefonicznie lub mailowo przed planowaną wizytą. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

 1. Distillery District.

Dzielnica, która powstała na miejscu starej destylarni przez cały rok oferuje darmowe atrakcje. Od Jarmarku Świątecznego, poprzez Festiwal Światła, po różnego rodzaju wystawy artystyczne. Tam zawsze coś się dzieje. A nawet jeśli traficie w lukę i nic się nie dzieje to i tak sam spacer pomiędzy budynkami starej destylarni jest swego rodzaju atrakcją.

 1. High Park Zoo.

W samym środku największego parku w Toronto (161 hektarów) znajduje się Mini Zoo. Mają lamy, bizony, emu, pawie, renifery i kilka jeszcze innych zwierzątek. Wstęp jest oczywiście darmowy, a godziny otwarcia możecie sobie sprawdzić tutaj. Jeśli odwiedzicie zoo w weekend lub w jakieś święto to może uda Wam się nawet nakarmić lamy!

 1. Riverdale Farm.

I kolejna opcja dla miłośników zwierząt, ale już tych mniej egzotycznych. Ta mini farma znajduje się w Parku Riverdale i otwarta jest przez 365 dni w roku od 9 do 17. Wstęp nic nie kosztuje, a spędzenie czasu wśród koni, baranków, gęsi i wielu, wielu innych zwierzątek gospodarczych może być nie lada frajdą nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych.

 1. Woodbine Beach.

Ta plaża znajdująca się we wschodniej części miasta jest chyba jedną z najpopularniejszych w Toronto. Przyciąga ona mieszkańców i turystów przez cały rok. Osobiście bardzo polecam spacer po sąsiednim parku Ashbridges Bay.

 1.  Sugar Beach.

Ta malutka plaża znajduje się w samym centrum, tuż przy Redpath Sugar Museum. Znana z różowych parasolek przyciąga spacerowiczów jak magnes.

 1. St Lawrence Market.

Spacer po tym największym markecie w Toronto jest zawsze dobrym pomysłem!

 1. Toronto Music Garden.

Ten park jest dość specjalnym miejscem dla Toronto. Został on zaprojektowany przez słynnego wiolonczelistę Yo-Yo Ma oraz architekta krajobrazu Julie Moir Messervy. Latem organizowane są w nim darmowe koncerty prezentujące różne style muzyczne.

 1. Allan Gardens.

Ten mini ogród botaniczny, zaaranżowany w szklarni jest otwarty dla odwiedzających przez cały rok. Także zimą możemy oderwać  się od mroźnej kanadyjskiej rzeczywistości i na krótko przenieść się w tropikalny klimat świata roślin. Wstęp jest darmowy.

 1. Graffiti Alley.

Rush Lane znana jako Graffiti Alley to uliczka na południe od Queen Street West. Ściany budynków do niej przylegających są całe pokryte w graffiti. Część z nich naprawdę zasługuje na uwagę i zainteresuje nie tylko fanów sztuki ulicznej.

 1. Thomas Fisher Rare Book Library.

Wizyta w bibliotece to zawsze dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. A ta biblioteka jest dość niezwykła. Oprócz ogólnie dostępnych pozycji, biblioteka ma w swoich zbiorach książki i opracowania niespotykane i ciężko dostępne egzemplarze oraz zbiory Uniwersytetu w Toronto. Niestety nie mam zdjęcia tej biblioteki w swoich zasobach, ale polecam wygooglować. Prezentuje się bardzo imponująco.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s